середа, 18 травня 2016 р.

Світ моїх захоплень

Тема: світ моїх захоплень
Мета: розкрити зміст поняття успіх, талант, захоплення; дати можливість дітям впевнитися, що успіх часто залежить від власних зусиль і від співпраці з іншими; Розкрити перед учнями чарівний світ людських захоплень, виховувати людяність, доброту, любов до праці, любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: портрети талановитих людей, тема, медалі за участь у конкурсі «Світ захоплень»
                                            Хід роботи:
1.Організаційна частина
Добрий день. Рада знову зустрітися з вами. Мене звати Ірина Миколаївна.
-Повідомлення теми і мети заняття
  Тема нашого заняття «Світ моїх захоплень»
-Мета нашого заняття визначити поняття успіх,талант, захоплення,  впевнитися що успіх залежить від власних зусиль і від співпраці з іншими. Також сьогодні ми розкриємо світ ваших захоплень.
-Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття, про що б ви хотіли поговорити, що хотіли б довідатись?
-Дякую, за запитання.  Я думаю, що ви отримаєте на них відповіді!


Бесіда про успіх
Девіз нашого заняття : 
«Успіх не прийде до Вас. Ви самі повинні підійти до нього»
-Діти, як ви думаєте , що таке успіх?
(Успіх — це те, чого бракує, на жаль, більшості з нас. Успіх — це те, чого кожен хотів би досягти. Успіх —це  позитивний наслідок роботи,  значні досягнення, удача, талант;)
-Як ви думаєте, що потрібно робити щоб досягти успіху?
(Так,щоб досягти успіху потрібно працювати над собою)
- Чи можуть досягти успіху люди з фізичними вадами?
(Бетховен творив музику і після того, як зовсім утратив слух. Найвидатніший поет античності Гомер — був сліпим)
-Напевно кожен з нас відчув , пережив почуття задоволення від якоїсь справи,від досягнення якоїсь цілі. І кожен на даний момент може сказати про себе «Я не хочу хвалитися  але я…»
Вправа «Я не хочу хвалитися,  але я»

Бесіда про талант
-Притча про талант
В одній із Єрусалимських притч говориться, як пан покликав до себе слуг і роздав їм таланти. Одному дав п’ять , другому – три, а третьому – один. Через деякий час вони прийшли до нього , і пан запитав їх : «З чим ви прийшли до мене?»
Перший відповів : « Ти дав мені п’ять талантів, а я працював і знайшов ще п’ять!»
Другий відповів :« Ти дав мені три, а я працював і знайшов ще три!»
А третій відповів: « Ти дав мені один талант , я його закопав в землю і сьогодні можу повернути тобі»
Пан похвалив перших двох, а третього прогнав.

-Як ви зрозуміли цю притчу?
 -Як ви думаєте що таке талант?
(Талант — видатні природні здібності людини; хист, обдарування; — людина з видатними природними здібностями.)
-Звідки береться талант?
(Талант-це природжений  дар,який розкривається протягом життя з певних навичок та досвіду
-Назвіть на вашу думку талановитих  людей.

Бесіда про захоплення
-Ви напевно знаєте, що шлях до розвивання таланту починається із захоплень.
- Захоплення,  кожен вибирає за своїм уподобанням. І по тому, що тебе цікавить, можна зрозуміти, які риси виховуєш у собі. Свої захоплення діти часто стараються втілити в грі. Можна побачити, як вони граються у школу, лікарню, продавців, водіїв тощо. В народі кажуть: “У що ти граєш тим і захопишся. ” У грі, як і в дорозі, пізнають людей. Вибирати свої дороги треба свідомо. Людина на землі не може просто існувати, бути пустоцвітом. А навпаки – мріяти, старатися робити так, щоб мрії здійснювались. Бо той, хто прагне до досягнення своєї мети, досягає її. Яскравий паросток захопленості, що з‘явився в дитинстві, може стати справою всього життя, перерости у професію, освітити життя людини високою пристрастю інтелектуального і духовного зростання.
-Зараз я пропоную вам цікаве питання про те як починався життєвий шлях людей, які з часом стали знаменитими, відомими усьому світові. Що вплинуло на їх вибір діяльності , чи відразу вони знайшли себе? Я думаю що вам буде цікаво дізнатися про це, адже саме зараз ви будуєте свою життєву дорогу.
-(факти з дитинства видатних людей: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки)
(+показ портретів)
Захоплення учнів
-Зараз я пропоную провести конкурс «Світ захоплень учнів 2-в класу»
- Усі бажаючі повинні  представитися і коротенько розказати  про свої захоплення, показати фотографії , медалі чи кубки.
Підсумок заняття
- Звичайно, про захоплення ми можемо говорити ще і ще. Я мрію, щоб кожен з вас знайшов собі захоплення до душі, і тоді минеться нудьга, ви жалкуватимете, що доба має лише 24 години. Тож захоплюйтесь, творіть!
-Щиро дякую всім за прекрасну роботу на занятті, встаньте всі рівненько, до побачення.(+медальки за активну участь у конкурсі «Світ захоплень»

Немає коментарів:

Дописати коментар